Logotype transparent
bomhus trafikskola logotyp transp
boka
bomhus trafikskola logotyp transp
Rikstäckande yrkesutbildningar för transportbranschen i Gävle för hela Sverige.

Rikstäckande yrkesutbildningar för transportbranschen i Gävle för hela Sverige.

Rikstäckande yrkesutbildningar för transportbranschen

Publicerad: 11/10, 2023

I takt med att efterfrågan på kvalificerade yrkeschaufförer fortsätter att växa, står Bomhus Trafikskola i Gävle redo att välkomna både nya och återkommande elever från hela Sverige till sina omfattande yrkesutbildningar inom transportsektorn.

– Vi är här för att säkerställa att du är väl förberedd för att möta branschens utmaningar med transportutbildningar för tung trafik, oavsett om du är en individ på jakt efter nya möjligheter eller en organisation som behöver utbilda en flotta av yrkeschaufförer, säger Pär Dahlstedt, skolchef på Bomhus Trafikskola och grundare av Svea TrafikCenter. Vi utbildar allt från privatpersoner till multinationella företag inom transport.

Bomhus Trafikskola ligger i framkant när det gäller att erbjuda relevanta och behovsanpassade utbildningar med en stark historik med många års erfarenhet från utbildningar inom olika grenar inom transportbranschen, vilket innebär djup förståelse för de krav som ställs på dagens chaufförer.

– Hos oss kan du förvänta dig en mångsidig utbildning som täcker allt från hantering av budbilar och tunga lastbilar till bussar, säger Pär. Det gäller oavsett om ni behöver komplettera med ett släpkort, en delkurs i YKB, eller har behov av att utbilda 20 yrkeschaufförer i månaden över en längre period så har vi lösningarna. Vi är dedikerade till att uppfylla alla utbildningsbehov effektivt med en personlig touch.

Genom att ständigt samarbeta med ledande aktörer inom simulatorer och andra relaterade branscher utvecklar de kontinuerligt sina utbildningsprogram för att möta och överträffa branschstandarder.
– Vi är också stolta över att kunna erbjuda boende till självkostnadspris för de som deltar i våra utbildningar, vilket gör att vi har elever från hela landet här för att utbilda sig dra nytta av vår expertis. Vi antar vilken utmaning som helst och ser fram emot att skräddarsy en utbildning som passar just ditt eller ditt företags unika behov. Det kan vara en enskild medarbetare med en speciell befattning eller hela styrkan av chaufförer som behöver utveckla och förnya sina kunskaper, hälsar Dahlstedt.


För mer information kontakta
Pär Dahlstedt
073-839 29 89
Skolchef
Svea TrafikCenter
https://sveatrafikcenter.se
https://bomhustrafikskola.se

Se alla nyheter »

Pär Dahlstedt, skolchef på Bomhus Trafikskola och grundare av Svea TrafikCenter.

Pär Dahlstedt, skolchef på Bomhus Trafikskola och grundare av Svea TrafikCenter.

Om cookies och datainsamling

Enligt lagen om elektronisk kommunikation, som trädde i kraft den 25 juli 2003, ska alla som besöker en webbplats med cookies få information om att webbplatsen innehåller cookies, vad dessa används till och hur cookies kan undvikas. Vår webbplats är skapad med publiceringssystemet Yodo, och använder sig av så kallade "tillfälliga cookies" eller "session-cookies" som lagras tillfälligt och försvinner när du stänger ned din webbläsare.

Ifall du loggar in till vår webbplats, så används även så kallade "varaktiga cookies", som sparas på din dator i upp till trettio dagar, eller tills dess att du själv raderar dem. En varaktig cookie används också för att komma ihåg ifall du valt att stänga den ruta som informerar om att cookies används på webbplatsen.

Cookies används dels för att optimera webbplatsens funktion och anpassa den efter dina önskemål, dels för att kunna analysera statistik så att vi kan göra webbplatsen bättre för dig som besökare och kund. Webbplatsens funktionalitet är dock ofta, till viss del, beroende av tillfälliga cookies (exempelvis för att du ska kunna lägga artiklar i varukorgen, genomföra köp, för att du ska kunna hålla dig inloggad, eller för att förhindra spam i kontaktformulär).

Om du vill undvika cookies kan du konfigurera din webbläsare så att cookiefilerna inte laddas ner i din dator. Tillfälliga cookies är, som ovan framgått, dock nödvändiga för att navigera på vår webbplats.

Den data som lagras i våra cookies används endast för att rent tekniskt kunna möjliggöra användandet av våra tjänster. Vi sparar ingen personlig information i cookies på besökarens dator.

Utöver våra egna cookies så kan förstapartscookies från Google Analytics 4 (i enlighet med rådande GDPR-lagar) förekomma. Detta för att spara besöksstatistik, i syfte att kunna optimera vår webbplats och närvaro på nätet.

Ja eller Nej till cookies?

Du kan själv acceptera att ta emot cookies eller inte. Webbläsare som Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome och Opera tar emot cookies automatiskt, men du kan ändra dina personliga inställningar så att du inte accepterar Cookies. Om du väljer att stänga av möjligheten att ta emot cookies så kommer många webbplatser inte kunna ses eller utnyttjas maximalt.

Hur stoppar jag cookies?

Din webbläsare ger dig möjlighet att blockera cookies. Olika webbläsare och versioner av webbläsare fungerar på olika sätt, och kan skija sig åt i hur man ändrar dessa inställningar. Nedan finns länkar till instruktioner för några av de vanligaste webbläsarna:

Datainsamling och datalagring

Webbplatsen kan använda sig av Google Analytics och liknande tjänster för att samla in data om ditt besök på webbplatsen. Ingen personlig data sparas, utan endast information om själva besöket i sig, det vill säga länkklick, sidvisningar, hur länge en viss sida har visats och liknande. Informationen kan användas av oss för att analysera hur besökare använder vår hemsida, samt för att i framtiden kunna förbättra och optimera innehåll och funktion på hemsidan. Informationen kan också användas av Google (eller motsvarande leverantör) för att optimera information och annonser, så att du får mer relevanta/personliga sökträffar eller annonser i leverantörens övriga tjänster.

Har du vidare funderingar kring hur cookies och datainsamling används på vår webbplats, vänligen kontakta oss!

Stäng

Denna webbplats använder cookies
Vi använder cookies och datainsamling i enlighet med rådande GDPR-lagstiftning för funktion och bästa möjliga upplevelse för den här webbplatsen.
Du behöver godkänna detta som besökare - Läs mer här »

Acceptera alla Endast nödvändiga