Vårerbjudande till dig som vill bli buss eller lastbilschaufför.

Vårerbjudande till dig som vill bli buss eller lastbilschaufför.

Vårerbjudande till dig som vill bli buss eller lastbilschaufför

Publicerad: 27/3

Svea Trafikcenter och Bomhus Trafikskola i Gävle vill bidra på sitt sätt till att försöka vända inflationen med ett suveränt erbjudande till alla som är intresserade av att köra tunga fordon.

– Vi ger alla som bokar en tungutbildning innan den sista maj 20 % rabatt på hela fakturan, hälsar Pär Dahlstedt, skolchef på
Svea TrafikCenter och Bomhus Trafikskola i Gävle.
Erbjudandet gäller för samtliga kursstarter under 2023 och med tungutbildning avses Körkortsklasserna C CE D samt YKB.
– De tunga körkorten är ofta en snabb väg in i en ny bransch där behovet av arbetskraft är stort, säger Pär.Vi har även ett stort kontaktnät där vi ofta kan ge er en kontakt med en arbetsgivare för framtida dialog. Detta gör att majoriteten av våra elever har jobb inom ett par månader efter avslutad utbildning.

Passa på nu så finns det goda möjligheter att komma in på åkerierna till sommaren.
Boende finns på skolan om du kommer långväga ifrån, eller bara vill fokusera på dina studier.

Vi erbjuder även finansiering via Resursbank upp till 50 000 kronor med avbetalning på 48 månader.
Gäller allt som är utställt på fakturan, eventuella tillägg efter faktureras. Fakturan ska vara betald innan kursstart.

Utbildningen passar även alla som vill köra tyngre husbilar, hantverkare, motorsport och alla andra som vill flytta stora saker.

Aktuella kurser och mer info till kurserna:


För mer information
Adress: Forskarvägen 27, 804 23 Gävle
Tel: 026-280 58 00
E-post: Info@bomhustrafikskola.se
https://sveatrafikcenter.se
https://bomhustrafikskola.se
https://sveatrafikcenter.se
https://bomhustrafikskola.se

Se alla nyheter »

Om cookies

Enligt lagen om elektronisk kommunikation, som trädde i kraft den 25 juli 2003, ska alla som besöker en webbplats med cookies få information om att webbplatsen innehåller cookies, vad dessa används till och hur cookies kan undvikas. Vår webbplats är skapad med publiceringssystemet Yodo, och använder sig av så kallade "tillfälliga cookies" eller "session-cookies" som lagras tillfälligt och försvinner när du stänger ned din webbläsare.

Ifall du loggar in till vår webbplats, så används även så kallade "varaktiga cookies", som sparas på din dator i upp till trettio dagar, eller tills dess att du själv raderar dem. En varaktig cookie används också för att komma ihåg ifall du valt att stänga den ruta som informerar om att cookies används på webbplatsen.

Cookies används dels för att optimera webbplatsens funktion och anpassa den efter dina önskemål, dels för att kunna analysera statistik så att vi kan göra webbplatsen bättre för dig som besökare och kund. Webbplatsens funktionalitet är dock ofta, till viss del, beroende av tillfälliga cookies (exempelvis för att du ska kunna lägga artiklar i varukorgen, genomföra köp, för att du ska kunna hålla dig inloggad, eller för att förhindra spam i kontaktformulär).

Om du vill undvika cookies kan du konfigurera din webbläsare så att cookiefilerna inte laddas ner i din dator. Tillfälliga cookies är, som ovan framgått, dock nödvändiga för att navigera på vår webbplats.

Den data som lagras i våra cookies används endast för att rent tekniskt kunna möjliggöra användandet av våra tjänster. Vi sparar ingen personlig information i cookies på besökarens dator.

Utöver våra egna cookies så kan förstapartscookies från Google Analytics 4 (i enlighet med rådande GDPR-lagar) förekomma. Detta för att spara besöksstatistik, i syfte att kunna optimera vår webbplats och närvaro på nätet.

Ja eller Nej till cookies?

Du kan själv acceptera att ta emot cookies eller inte. Webbläsare som Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome och Opera tar emot cookies automatiskt, men du kan ändra dina personliga inställningar så att du inte accepterar Cookies. Om du väljer att stänga av möjligheten att ta emot cookies så kommer många webbplatser inte kunna ses eller utnyttjas maximalt.

Hur stoppar jag cookies?

Din webbläsare ger dig möjlighet att blockera cookies. Olika webbläsare och versioner av webbläsare fungerar på olika sätt, och kan skija sig åt i hur man ändrar dessa inställningar. Nedan finns länkar till instruktioner för några av de vanligaste webbläsarna:

Har du vidare funderingar kring hur cookies används på vår webbplats, vänligen kontakta oss!

Stäng

Denna webbplats använder cookies
Vi använder endast cookies i enlighet med rådande GDPR-lagstiftning för funktion och bästa möjliga upplevelse för den här webbplatsen.
Du behöver godkänna detta som besökare - Läs mer här »

Acceptera alla Endast nödvändiga